среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 134
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Фудбал

Срна без коментар: Српски играч го истетовирал неговото име на врат (ФОТО)

Срна без коментар: Српски играч го истетовирал неговото име на врат (ФОТО)

Српскиот фудбалер Урош Витас истетовирал „Срна“ на вратот во чест на хрватскиот играч Дарио Срина кој му е идол.

Срна се фотографирал со Витас ја објавил на Инстаграм на кој напишал „Без коментар“.

Витас, кој настапува за белгиски Мехелен, има 25 години и во Србија настапувал за Рад од 2010 до 2013 година.

Во кариерата настапувал за Гент во сезоната 2014/2015, додека во Мехелен игра од 2016 години и веќе запиша 46 настапи и осум голови.

Настапувал за младите селекции на репрезентацијата на Србија, но никогаш не дојде до националниот дрес.

 

no comment#У меня нет комментариев#urosvitas#tattoo#srna#????

A post shared by darijosrna (@darijosrna) on