сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 124
home Фудбал

Спортскиот директор на Рома, Морган де Сантис опериран по сообраќајна несреќа

Спортскиот директор на Рома, Морган де Сантис опериран по сообраќајна несреќа

Поранешниот италијански репрезенттаивен голман и актуелен спортски директор на калчолигашот Рома, Морган де Сантис, е пренесен синоќа во болница во Рим, со повреди во тешка сообраќајна несреќа, јавија италијанските медиуми.

„Фудбал Италија“ (Football Italia), повикувајќи се на болнички извори, објави денеска дека Сантис е опериран и оти лекарите дијагностицирале фрактура на ребрата и повреди во пределот на главата.

Сантис во кариерата шестпати го бранеше голот на италијанската репрезентација, а на клупски план беше член на Рома, Наполи, Удинезе, Јувентус и Монако.

Локални избори 2021