понеделник, 10. мај 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Спектакуларен волеј од 23 метри: Во американската МЛС лига постигнат голот на сезоната (ВИДЕО)

Спектакуларен волеј од 23 метри: Во американската МЛС лига постигнат голот на сезоната (ВИДЕО)

Новата сезона во МЛС-лигата почна со дуелот меѓу Сиетл и Минесота.

Во центарот на вниманието се најде Жоао Пауло, кој постигна спектакуларен гол од 23 метри, притоа со волеј тресејќи ја мрежата на противникот за 1-0.

На крајот средбата заврши со триумф од 4:0 за екипата на Сиетл.

Коронавирус