вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 55
home Фудбал

Спектакл: Навивачите на Карлсруе го „запалија“ стадионот (ВИДЕО)

Спектакл: Навивачите на Карлсруе го „запалија“ стадионот (ВИДЕО)

Карлсруе вчера го одигра својот последен натпревар на стадионот „Вилдспаркстадион“, а навивачите приредија спектакуларно шоу.

Домашниот тим пред 24.000 гледачи го совлада тимот на Вирцбургер Кикерс со 2-1, а овој натпревар ќе биде запишан во историјата како последен натпревар одигра на стадионот.

Клубот ќе гради нов стадион на истото место, што значи дека „Вилдспаркстадион“ ќе биде целосно срушен.

Коронавирус