среда, 30. септември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Спалети опција за нов тренер на Милан

Спалети опција за нов тренер на Милан

Поранешниот тренер на Рома и Интер, Лучано Спалети може да го преземе Милан, пренесува „Кориере дело Спорт“.

Раководството на клубот смета дека неговата номинација е приоритет откако пропаднаа разговорите со Ралф Рангник.

Според весникот, токму Спалети е тој што може да го замени Стефано Пиоли, кој ќе биде ослободен по крајот на сезоната.

За последен пат Спалети беше на чело на Интер, кој замина минатата година по две сезони во клубот.

Коронавирус