среда, 8. декември 2021. Вести денес: 79
home Фудбал

Спалети може да ја преземе тренерската функција во Фиорентина

Спалети може да ја преземе тренерската функција во Фиорентина

Поранешниот тренер на Интер, Лучијано Спалети може да ја предводи Фиорентина, пренесува „Фудбал Италија“.

Менаџментот на „виолетовите“ е незадоволен од работата на Винченцо Монтела. По катастрофалниот пораз од Каљари во мечот од 12. коло на италијанскиот шампионат (2: 5), клубот размислува за промена на тренерот.

Спалети сè уште има договор со Интер, кој е дизајниран до 2021 година

Коронавирус