вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 89
home Фудбал

Сопственикот на АЕК го исфрли Врањеш поради навредливата порака за Карлеуша

Сопственикот на АЕК го исфрли Врањеш поради навредливата порака за Карлеуша

Атинскиот АЕК го загуби дерби натпреварот со Олимпијакос со 2: 0 во неделата , по што стана јасно дека ја загуби битката за прво место во грчката лига.

Навивачите на клубот од Пиреја ја навредуваа контроверзната босанска ѕвезда на АЕК. Дефанзивецот Огњен Врањеш беше пречекан од нив со транспарент со Јелена Карлеуша со која наводно имаше афера на почетокот на годината.

На клубот во моментов не му оди најдобро, па клупскиот шеф Димитрис Селанаидис мораше да ја посети соблекувалната.

Тој бил повикан од директорот на клубот, Илија Ивиќ, а првиот што доби лекција беше Врањеш за безобразната порака што им ја пратил на нивните навивачи на Инстаграм  „Може само да мастурбирате на ку..а како оваа“, е порака на Врањеш  до фановите на Олимпијакос.

„Мора да разберете дека сте идоли на децата кои ве следат на социјалните мрежи. Јас не оправдувам  такви соопштенија“, им рече Селанаидис на играчите.

Грчките медиуми објавија дека неговиот шеф му наредил на тренерот Костеноглу да не го пушта Врањеш во игра  еден месец. Ќе бидат казнети и Хрватот Марко Ливаја, како и Босанецот Сабанадовиќ и Србите Делетиќ и Крстичиќ.

Сите тие останале до доцна во ноќта во понеделникот навечер на забава , а фотографиите завршиле на социјалните мрежи. Сите ќе бидат казнети, пишуваат Грците.

 

Коронавирус