понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Фудбал

Солскјер во судиите ги најде главните виновници за поразот

Солскјер во судиите ги најде главните виновници за поразот

Манчестер Јунајтед синоќа доживеа срамен пораз на домашен терен од Вест Хем со 1:0 во првото коло од Купот на ЕФЛ.

На овој натпревар, „црвените ѓаволи“ играа во мешана, но повторно силна екипа, но на крајот „чеканите“ сепак славеа.

Голот што ја направи разликата го постигна Мануел Ланзини во 7 -та минута од натпреварот. Домашниот тим се обиде да се врати до крајот, но не успеа.

Кристијано Роналдо не беше во списокот на Јунајтед за овој натпревар.

Иако се работи за Лига купот, сигурно е дека навивачите на Јунајтед не се чувствуваат удобно поради овој пораз, а се чувствуваа уште помалку добро кога ја слушнаа изјавата на главниот тренер на својот тим на крајот од натпреварот.

Оле Гунар Солскјер го најде виновникот за поразот во – судиите?!

“Не би сакал да зборувам многу сега и да барам алиби, но тоа беше пенал за Лингард. Ние извршивме притисок по голот. Мејсон Гринвуд ја донесе потребната свежина кога влезе, беше добар, но тоа не помогна. Сакавме да одиме во следната рунда. Но, ова е долга сезона. ќе има уште многу натпревари. Не можам да ги обвинувам играчите. Не е добро што бевме елиминирани, но имаме важен дуел со Астон Вила во Премиер лигата во сабота“, рече норвешкиот стратег, од кого навивачите барем, во никој случај не се задоволни.

Локални избори 2021