вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 191
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Солскјер се сретна со големата трансфер цел Ерлинг Холанд

Солскјер се сретна со големата трансфер цел Ерлинг Холанд

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер се сретна со главната трансфер цел на клубот – напаѓачот на Ред Бул Салцбург – Ерлинг Холанд.

Деветнаесет-годишниот Холанд стана сензација на европскиот фудбал оваа есен по неговиот одличен настап за Австрија и Лигата на шампионите, откако веќе беше поврзан со трансфер во неколку гиганти од Стариот континент. Претходно оваа недела, норвешкиот репрезентативец ги посети базите на РБ Лајпциг и Борусија Дортмунд, а вчера имаше средба со неговиот сонародник Солскјер, пренесува „Дејл Мејл“.

Тренерот на „црвените ѓаволи“ се обидел да го убеди Холанд да ја избере понудата на Јунајтед, а англискиот клуб има за цел да го привлече талентот уште во јануари.

Според таблоидот, друга голема мета за Манчестер Јунајтед е играчот од средниот ред на Атлетико Мадрид, Саул Нигез, но „црвените ѓаволи“ се свесни дека таков трансфер нема да се случи во јануари и тие ќе чекаат летото да ја започнат својата офанзива за шпанскиот репрезентативец.

Парламентарни избори 2020