петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 179
home Фудбал

Солскјер се спаси од отказ и ќе добие уште една шанса!

Солскјер се спаси од отказ и ќе добие уште една шанса!

Тренерот Оле Гунар Солскјер се наоѓа под голем притисок, а навивачите бараат негов отказ бидејќи клубот има лоши резултати, сепак „Атлетик“ објави дека Норвежанецот го преживеал итниот состанок во Манчестер и ќе добие последна шанса на кормилото на Јунајтед.

„Црвените ѓаволи“ доживеаа дебакл против Ливерпул (0-5) во Премиерлигата, па сите очекуваа отказ за Солскјер, но Норвежанецот ќе го предводи тимот и против Тотнем, кој се игра следниот викенд, а во случај на лош резултат, тогаш ќе му нема спас на тренерот.

Како замена за Солскјер се споменува Антонио Конте, кој во моментов нема работа, но кажа дека не би сакал да презема тим сред сезона.