четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 157
home Фудбал

Солскјер се надева дека Погба може да игра против Башакшехир

Солскјер се надева дека Погба може да игра против Башакшехир

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер има надеж дека играчот за врска Пол Погба ќе биде подготвен за натпреварот од групната фаза во Лигата на шампионите против Башакшехир.

– Се надеваме дека Погба ќе може да игра. Пол тренираше вчера. Да видиме што велат лекарите на денот на натпреварот. Што се однесува до Лук Шоу – се надевав дека ќе се врати за еден месец, но кога играч ќе добие уште една повреда на тетивата, не вреди да се ризикува. Тој сè уште не се врати на тренинзите со тимот. Се надевавме дека ќе пропушти само четири недели, но напротив, тој е поблизу до пропуштање на шест недели, изјави Солскјер за „Sky Sports“.

Натпреварот „Манчестер јунајтед – Башакшехир ќе се игра вечер со почеток во 21 часот.

Турскиот клуб го доби првиот натпревар со резултат 2:1.

Коронавирус