понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 22
home Фудбал

Солскјер по стативите на Брајтон: Среќа Мурињо што не беше овде да ги мери головите

Солскјер по стативите на Брајтон: Среќа Мурињо што не беше овде да ги мери головите

Манчестер Јунатед денеска го совлада Брајтон во трилер натпревар со 2-3 на гости, тимот на Солскјер пет пати се спасуваше откако домашните играчи во пет наврати ја погодуваа рамакта на голот, однесувањето на Мурињо во Скопје остави трага.

Солскјер ијзави дека било среќен момент што Мурињо не ги мерел стативите на оваа средба, се пошегува со Португалецот.

„Имавме среќа што Жозе Мурињо не беше тука и да ги измери головите. Признаам дека се извлековме на овој натпревар„ – изјави Солскјер.

Коронавирус