среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 192
home Фудбал

Солскјер: Напаѓачите на Јунајтед дават сè од себе за да ја подобрат својата игра

Солскјер: Напаѓачите на Јунајтед дават сè од себе за да ја подобрат својата игра

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер зборуваше за подготовките за натпреварот во ФА Купот против Вулвс. Средбата ќе се одржи утре (15 јануари).

-Веројатно ќе го имаме истиот состав како и во претходното коло од Премиер лигата против Норвич. Баји тренираше зад затворени врати денес, па затоа е многу блиску до целосно закрепнување, но потребни се уште неколку дена. Рашфорд, Гринвуд и Марсијал вложуваат максимални напори за подобрување на нивната игра. Ние сакаме конзистентност и мислам дека ќе ја видиме нивната најдобра игра, затоа што тие се сè уште многу, многу млади.

Натпреварот Манчестер јунајтед се игра на „Олд Трафорд“ со почеток во 20:45 часот.

Локални избори 2021