сабота, 18. јануари 2020. Вести денес: 1
home Фудбал

Солскјер најдобар тренер во јануари во Премиер лигата

Солскјер најдобар тренер во јануари во Премиер лигата

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер е прогласен за најдобар менаџер во Премиер лигата за јануари.

Норвежанецот доби најмногу гласови во конкуренција на Шон Дајч од Барнли и Ралф Хазенхјутл од Саутемптон.

Манчестер јунајтед постигна три победи во јануари и еднаш одигра нерешено. „Црвените ѓаволи“ се петти на табелата со 48 бода по 25 кола.