вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 90
home Фудбал

Солскјер: Играме самоуверено, тоа е она што го сакаме

Солскјер: Играме самоуверено, тоа е она што го сакаме

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер го прокоментира успехот со 5-0 над белгиски Бриж во 1/16 финалето на турнирот во Лига Европа.

– Ние го започнавме натпреварот совршено, со добро темпо и постигнавме убави голови. Ние не дозволуваме голови и тоа е важно (примени 1 гол на 7 натпревари). Игравме на начинот на кој сакавме да играме. Играчите се смеат, делуваат самоуверено, сакаме да играме”. рече по успехот, менторот на „црвените ѓаволи“.