четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 196
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Гази Баба

home Фудбал

Солскјер е третиот тренер кој двапати го совлада Гвардиола на гостински терен

Солскјер е третиот тренер кој двапати го совлада Гвардиола на гостински терен

Манчестер јунајтед го совлада Манчестер сити во вториот натпревар од финалето на Лига купот синоќа со 1:0. Преводникот на Јунајтед, Оле Гунар Солскјер стана третиот тренер што го победил на гостински терен тренерот на Сити, Пеп Гвардиола.

Пред 46-годишниот Норвежанец, ова им успеало само на Жозе Мурињо и на Јирген Клоп.

Јунајтед и покрај победата не успеа да стигне до финалето, бидејќи на првиот натпревар на „Олд Трафорд“ загуби со 3:1.

Парламентарни избори 2020