вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 57
home Фудбал

Солскјер бира помеѓу Кејн, Санчо и Халанд

Солскјер бира помеѓу Кејн, Санчо и Халанд

Единсон Кавани останува во Манчестер Јунајтед и следната сезона, а тренерот на клубот Оле Гунар Солскјер ќе има б од 1уџет од 150 милиони фунти за напаѓач.

Првиот во опција е Хари Кејн од Тотенхем, додека  желба е и Ерлинг Халанд, но се чини дека на овие 150 милиони фунти ќе им треба дополнување ако Солскјер сака да го види во своите редови сонародникот од Дортмунд.

Последна опција е Џејдон Санчо на кого цената му падна под 80 милиони фунти.

ЕУРО 2020

Македонија