петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 106
home Фудбал

Соиграч на Елмас дели бесплатна храна на заразени од коронавирус во болници (ФОТО)

Соиграч на Елмас дели бесплатна храна на заразени од коронавирус во болници (ФОТО)

Акрадиуш Милик  е сопственик на ресторан во Катовице во Полска, реши на заразените од коронавирусот да им дели бесплатна храна и да придонесе во борбата против пандемијата.

Името на ресторанот е „Храна и Топка“, Милик се реши да им помогне на болниците во Катовице каде го мина детството, неговите вработени пакуваат и делат бесплатна храна.

Ресторанот е отворен пред неколку години, Милик повод акцијата изјави:

„Да го заштитиме здравјето, да останеме во карантин“

Коронавирус