вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Со малку пари може да добиете многу: Луд е коефициентот за Шкендија да го победи Тотенхем!

Со малку пари може да добиете многу: Луд е коефициентот за Шкендија да го победи Тотенхем!

Како се доближува времето за почеток на мечот меѓу Шкендија и Тотенхем, така и се намалуваат шансите на тетовци дека може да направат чудо. Ако вчера, коефициентот за победа на Шкендија беше 17, сега тој е речиси двојно поголем, пишува Спортманија.

Ако верувате дека Шкендија може да го победи Тотенхем, коефициентот за „кец“ е дури 30. Тоа значи дека за 100 вложени денари, евентуалната добивка ќе ви биде 3000 денари, односно речиси 50 евра. Овој коефициент е одлична можност за сите фанови на Шкендија да имаат дополнителна причина да навиваат за триумф на македонскиот претставник.

Тотенхем во Скопје допатува со најсилен тим, а во последниот меч што лондончани го одиграа, победија со 5:2 на гости кај Саутемптон со што ја потврдија силата.