сабота, 25. јуни 2022. Вести денес: 73
home Фудбал

Со фудбалот не може да се пофали, но со неа се гордее: Сопругата на капитенот на Кардиф ги има најголемите гради во Премиер лигата

Со фудбалот не може да се пофали, но со неа се гордее: Сопругата на капитенот на Кардиф ги има најголемите гради во Премиер лигата

Шон Морисон веројатно не е играч кој ќе се памети. Тој ја започна својата кариера во Плајмаут, а играл и за Свиндон Таун, Саутенд Јунајтед, Ридинг и Хадерсфилд додека сега настапува во дресот на Кардиф, во кој е и капитен.

27-годишниот одбранбен играч оваа сезона одигра 17 натпревари и запиша три асистенции, но во британските медиуми почесто се споменува поради својата прекрасна сопруга Стејси Амбер Вард.

Стејси важи за една од најубавите сопруги на фудбалерите во Премиер лигата, а многумина сметаат и дека ја заслужува титулата на најдобри гради во Англија. На Инстаграм ја следат над 50 илјади луѓе кои често ги развеселува со своите модни комбинации.

Самата вели дека модата ѝ е важна во животот, а со неа се занимава додека го поддржува сопругот и неговиот клуб кој моментално е 16-тиот клуб на Премиер лигата со 14 освоени бодови. Иако на Морисон очигледно не му оди на теренот, надвор од теренот е многу поуспешен.

 

View this post on Instagram

 

Anyone else eaten enough to feed a large family of starving grizzly bears? ?

A post shared by STACEY AMBER WARD (@stacey.am.w) on

Коронавирус