четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Фудбал

Со еден потег им причини пад на акциите и загуба од 4 милијарди долари: Во минатото Роналдо снимал реклами за кока-кола! (ВИДЕО)

Со еден потег им причини пад на акциите и загуба од 4 милијарди долари: Во минатото Роналдо снимал реклами за кока-кола! (ВИДЕО)

Еден од најдобрите фудбалери во светот, Кристијано Роналдо вчерата на прес-конференцијата пред мечот меѓу Унгарија и Португалија направи интересен потег кога ги тргна шишињата кока-кола и им порача на сите да пијат вода.

Потегот на Португалецот за кратко време ги урна акциите на кока-кола за 1,6 проценти, со што компанијата загуби неверојатни четири милијарди долари, односно вредноста падна од 242 милијарди на 238 милијарди.

Здравата исхрана и изоставувањето од ваков тип задоволства се одлика на Португалецот, особено што на своите деца им има забрането да конзумираат газирани пијалоци.

Но, португалскиот ас во минатото, односно пред околу 10-тина години снимаше реклами токму за кока кола наменета за азискиот пазар.

Коронавирус