недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 27
home Фудбал

Смолинг ќе добие нов договор од Јунајтед

Смолинг ќе добие нов договор од Јунајтед

Манчестер Јунајтед започна преговори со централниот дефанзивец Крис Смолинг за нов договор, објави „Дејли мејл“.

Сегашниот договор на поранешниот фудбалер на Фулам истекува на крајот од сезоната, но клубот има право да го продолжи за уште 12 месеци.

Сепак, од „Олд Трафорд“ одлучија да не губат време и повторно да потпишат со играчот, кој денеска полни 29 години.

Според изданието, новиот договор ќе биде за три сезони, а платата на Смолинг ќе се зголеми за 40.000 фунти неделно. Дефанзивецот сега ќе добие 120.000 фунти.

МИА

Локални избори 2021