понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Смешна ситуација во Англија: Легендарниот тренер го маваа со зелка на сред меч (ФОТО)

Смешна ситуација во Англија: Легендарниот тренер го маваа со зелка на сред меч (ФОТО)

Неверојатен , а сигурно помалку и смешен скандал во Англија.

Стив Брус, тренерот на Астон Вила, незадоволен навивач го маваше со зелка, а се после ремито со Престон и утнатиот пенал во 97-та минута за победа, која клубот од Бирмингем би го качила за седум места на табелата во Чемпионшип.

-Момчето е однесено на испитување. За жал, тоа сумира во какво друштво живееме. Никого жив не почитуваме. Целата работа е доста неверојатна за мене, кажа Брус за мечот.

Мора да се каже дека има секакви луѓе, ама стварно секакви.

Коронавирус