вторник, 28. март 2023. Вести денес: 47
home Фудбал

Слушнете ја официјалната химна на Европското првенство (ВИДЕО)

Слушнете ја официјалната химна на Европското првенство (ВИДЕО)

Европската куќа на фудбалот ја објави официјалната песна за натпреварувањето.

Химната се вика „We Are The People“ и е во изведба на Боно и The Edge заедно со реномираниот диџеј Мартин Гарикс.

До Европското првенство остана уште помалку од еден месец, а истото со нетрпение се очекува и во Македонија затоа што ние ќе за првпат ќе бидеме учесници на еден голем турнир.

loading...