среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Фудбал

Следува возбудлива сезона во Лигата на шампионите: Погледнете го целосниот распоред на натпреварите

Следува возбудлива сезона во Лигата на шампионите: Погледнете го целосниот распоред на натпреварите

Вчера беше извлечена ждрепката за групната фаза од Лигата на шампионите, каде како ретко кога има неколку групи кои може да се наречат групи на смртта, токму и поради тоа сите со нетрпение ги очекуваат натпреварите, а ние ви го пренесуваме распоредот на натпреварите.

ГРУПА А

1.Атлетико Мадрид

2.Борусија Дортмунд

3.Клуб Бриж

4.Монако

Прво коло, 18 септември: Клуб Бриж- Борусија Дортмунд, Монако- Атлетико Мадрид

Второ коло, 2 октомври: Атлетико Мадрид- Клуб Бриж, Борусија Дортмунд- Монако

Трето коло, 24 октомври: Клуб Бриж- Монако, Борусија Дортмун- Атлетико Мадрид

Четврто коло, 6 ноември: Монако- Клуб Бриж, Атлетико Мадрид- Борусија Дортмунд

Петто коло, 28 ноември: Атлетико Мадрид- Монако, Борусија Дортмунд- Клуб Бриж

Шесто коло, 11 декември: Клуб Бриж- Атлетико Мадрид, Монако- Борусија Дортмунд

ГРУПА Б

1.Барселона

2.Тотенхем

3.ПСВ Ајндховен

4.Интер

Прво коло, 18 септември: Барселона- ПСВ Ајндховен, Интер- Тотенхем

Второ коло, 3 октомври: ПСВ Ајндховен- Интер, Тотенхем- Барселона

Трето коло, 24 октомври: ПСВ Ајндховен- Тотенхе,м, Барселона- Интер

Четврто коло, 6 ноември: Тотенхем- ПСВ Ајндховен, Интер- Барселона

Петто коло, 28 ноември: ПСВ Ајндховен- Барселона, Тотенхем- Интер

Шесто коло, 11 декември: Барселона- Тотенхем, Интер- ПСВ Ајндховен

ГРУПА Ц

1.ПСЖ

2.Наполи

3.Ливерпул

4.Црвена Ѕвезда

Прво коло, 18 септември: Црвена Ѕвезда- Наполи, Ливерпул- ПСЖ

Второ коло, 3 октомври:  ПСЖ- Црвена Ѕвезда, Наполи- Ливерпул

Трето коло, 24 октомври: Ливерпул- Црвена Ѕвезда, ПСЖ- Наполи

Четврто коло, 6 ноември: Црвена Ѕвезда- Ливерпул, Наполи- ПСЖ

Петто коло, 28 ноември: ПСЖ- Ливерпул, Наполи- Црвена Ѕвезда

Шесто коло, 11 декември: Црвена Ѕвезда- ПСЖ, Ливерпул- Наполи

ГРУПА Д

1.Локомотив Москва

2.Порто

3.Шалке 04

4.Галатасарај

Прво коло, 18 септември: Галатасарај- Локомотив, Шалке- Порто

Второ коло, 3 октомври: Локомотив- Шалке, Порто- Галатасарај

Трето коло, 24 октомври: Галатасарај- Шалке, Локомотив- Порто

Четврто коло, 6 ноември: Шалке- Галатасарај, Порто- Локомотив

Петто коло, 28 ноември: Локомотив- Галатасарај, Порто- Шалке

Шесто коло, 11 декември: Галатасарај- Порто, Шалке- Локомотив

ГРУПА Е

1.Баерн Минхен

2.Бенфика

3.Ајакс

4.АЕК Атина

Прво коло, 19 септември: Ајакс- АЕК, Бенфика- Баерн Минхен

Второ коло, 2 октомври:  АЕК- Бенфика, Баерн Минхен- Ајакс

Трето коло, 23 октомври: АЕК- Баерн Минхен, Ајакс- Бенфика

Четврто коло, 7 ноември: Баерн Минхен- АЕК, Бенфика- Ајакс

Петто коло, 27 ноември: АЕК- Ајакс, Баерн Минхен- Бенфика

Шесто коло, 12 декември: Ајакс- Баерн Минхен, Бенфика- АЕК

ГРУПА Ф

1.Манчестер Сити

2.Шахтјор Доњецк

3.Лион

4.Хофенхајм

Прво коло, 19 септември: Шахтјор- Хофенхајм, Манчестер Сити- Лион

Второ коло, 2 октомври:  Хофенхајм- Манчестер Сити, Лион- Шахтјор

Трето коло, 23 октомври: Хофенхајм- Лион, Шахтјор- Манчестер Сити

Четврто коло, 7 ноември: Лион- Хофенхајм, Манчестер Сити- Шахтјор

Петто коло, 27 ноември: Хофенхајм- Шахтјор, Лион- Манчестер Сити

Шесто коло, 12 декември: Манчестер Сити- Хофенхајм, Шахтјор- Лион

ГРУПА Г

1.Реал Мадрид

2.Рома

3.ЦСКА Москва

4.Викторија Плзен

Прво коло, 19 септември: Реал Мадрид- Рома, Плзен- ЦСКА

Второ коло, 2 октомври: ЦСКА- Реал Мадрид, Рома- Плзен

Трето коло, 23 октомври: Реал Мадрид- Плзен, Рома- ЦСКА

Четврто коло, 7 ноември: Плзен- Реал Мадрид, ЦСКА- Рома

Петто коло, 27 ноември: ЦСКА- Плзен, Рома- Реал Мадрид

Шесто коло, 12 декември: Реал Мадрид- ЦСКА, Плзен- Рома

ГРУПА Х

1.Јувентус

2.Манчестер Јунајтед

3.Валенсија

4.Јанг Бојс

Прво коло, 19 септември: Валенсија- Јувентус, Јанг Бојс- Манчестер Јунајтед

Второ коло, 2 октомври: Јувентус- Јанг Бојс, Манчестер Јунајтед- Валенсија

Трето коло, 23 октомври: Јанг Бојс- Валенсија, Манчестер Јунајтед- Јувентус

Четврто коло, 7 ноември: Валенсија- Јанг Бојс, Јувентус- Манчестер Јунајтед

Петто коло, 27 ноември: Јувентус- Валенсија, Манчестер Јунајтерд- Јанг Бојс

Шесто коло, 12 декември: Валенсија- Манчестер Јунајтед, Јанг Бојс- Јувентус