вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 36
home Фудбал

Скандалозниот репрезентативец пијан го прославува полуфиналето- Вида го запеа најпознатиот хит на Тома Здравковиќ (ВИДЕО)

Скандалозниот репрезентативец пијан го прославува полуфиналето- Вида го запеа најпознатиот хит на Тома Здравковиќ (ВИДЕО)

Репрезентативецот на Хрватска Домагој Вида по мечот против Русија и пласман во полуфиналето на СП речиси преку ноќ стана најпозната ѕвезда во целиот свет, но не поради фудбалот, туку поради скандалозната изјава.

Откако ФИФА му изрече само опомена на Вида кој преку виде им порача на Русите „Слава Украина“, светските медиуми објавија продолжение од скандалозната снимка на која тој е со шише пиво во рацете и пее српска песна.

Фудбалерот поздравувајќи ја балканската кафеана во Киев во која често одел на видеото го запеа и легендарниот хит од Тома Здравковиќ „Кафана је моја судбина“, погледнете.

Коронавирус