сабота, 8. август 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

СКАНДАЛ: Навивач фатен како се дрогира на трибина (ВИДЕО)

СКАНДАЛ: Навивач фатен како се дрогира на трибина (ВИДЕО)

По поразот на Копа Либертадорес, Ривер плејт славеше против Њуелс олд бојс со 3-2, а мечот го одбележа бизарна сцена кога камерите снимија како еден навивач се дрогира, барем така тврдат аргентинските медиуми.

Камерата го снимила моментот кога еден од навивачите се дрогирал на трибините, а тој не бил свесен дека го снимаат токму во тој момент.

Коронавирус