понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Фудбал

СКАНДАЛ НА РОМАНСКИТЕ МЕДИУМИ: Пандев ги прекршил строгите мерки и тоа среде центарот на Букурешт, еве кој му правел друштво (ФОТО)

СКАНДАЛ НА РОМАНСКИТЕ МЕДИУМИ: Пандев ги прекршил строгите мерки и тоа среде центарот на Букурешт, еве кој му правел друштво (ФОТО)

Романските медиуми, вчера излегоа со ексклузивна вест, која се поврзува со капитенот на Македонската репрезентација, Горан Пандев, а тоа е дека тој бил виден во центарот на градот како вечера со своето семејство, и покрај строгите мерки, и забраната за напуштање на балонот, во која е сместена Македонската репрезентација.

Горан Пандев, бил снимен додека вечерал во градот со своето семејство во центарот на Букурешт, по натпреварот Украина – Северна Македонија, од ЕУРО 2020.

Според Романскиот ПроСпорт, капитенот Горан Пандев не сакал да се одмори во хотелот и го земал своето семејство и отишол во еден од најскапите ресторани во Херастрау, Букурешт.

Останува да видиме, дали навистина се случило ова, или Романските медиуми излегоа со дезинформации.

Инаку друштво на Пандев му правел и селекторот Игор Ангеловски.

Коронавирус