петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 47
home Фудбал

СКАНДАЛ: Го украде медалот пред очите на најмоќните лидери во светот (ВИДЕО)

СКАНДАЛ: Го украде медалот пред очите на најмоќните лидери во светот (ВИДЕО)

Дваесет и првиот мундијал се до финалето помина без многу поголеми скандали од вообичаеното, но во финалето се случија многу непријатни и неочекувани работи.

Една од ситуациите кои предизвикаа бура од реакции во јавноста се случи за време на доделувањето на медалите по крајот на финалето на СП.

Жената која стоеше веднаш зад претседателот на ФИФА Џани Инфантино пред неговите очи стави во џеб медал мислејќи дека нема никој да ја примети.

Социјалните мрежи по објавувањето на ова видео буквално се запалија, а дел од коментарите се и дека жената има акредитација и во интерес на организацијата професионално си ја вршела работата, погледнете и сами проценете.