вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 107
home Фудбал

СКАНДАЛ: Фудбалер даде гол, па се соблече гол! (ВИДЕО)

СКАНДАЛ: Фудбалер даде гол, па се соблече гол!  (ВИДЕО)

Фудбалерот Раул Бобадиља се најде во центарот на вниманието во Парагвај кога реши непримерно да го прослави голот што го постигна против тимот на Либертад.

Парагвајскиот фудбалер беше стрелец за 3:1 во завршницата од мечот и пласман на неговиот тим во следната рунда, но неговата прослава на голот беше претерана.

Во налет на еуфорија тој го соблече дресот, а потоа и шорцевите до половина, па половиот орган им го покажа на камерите.

Сега му се заканува жестока казна од дисциплинската комисија поради непримерно однесување во јавноста.

⚽️ #PeligroDeGol En comunicación con el Dr. Raúl Prono, Tribunal de Justicia de la APF.

📌”Abrimos un sumario en contra de Raúl Bobadilla, ya notificamos al jugador”, señala.#ABCTVPyhttps://t.co/M0oxvTXRgx

🔴https://t.co/lKt2va4FJg pic.twitter.com/B977rBVpNH

— ABC TV Paraguay (@ABCTVpy) December 29, 2020

Qatar 2022