петок, 5. август 2022. Вести денес: 132
home Фудбал

Сити откри брутален говор на Гвардиола: Дали знаете зошто Меси е најдобриот играч кој сум го видел

Сити откри брутален говор на Гвардиола: Дали знаете зошто Меси е најдобриот играч кој сум го видел

Манчестер Сити на својата официјална телевизија го емитува новиот документарец насловен „Повторно шампиони“, а од втората прикажана епизода, се издвојува едно видео кое доаѓа од последната сезона во Лигата на шампионите. Во епизодата е прикажан еден моќен и брутален говор на Пеп Гвардиола, кој на своите ѕвезди во соблекувалната уште еднаш се обидува да им всади во глава како треба да размислуваат кога го напаѓаат противничкиот гол.

Коронавирус