недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 114
home Фудбал

Сите му се смеат на Меси: Сексапилна манекенка го прегрна, а тој културно ја одби (ВДИЕО)

Сите му се смеат на Меси: Сексапилна манекенка го прегрна, а тој културно ја одби (ВДИЕО)

Можеби денеска нема да присуствува на доделувањето на Златната топка во франција, но затоа викендов Лионел Меси веќе се прошета на црвениот тепих.

Аргентинскиот фудбалер во петокот беше гостин на прослава на една компанија, а за време на прославата тој ненадејно стана „главен јунак“.

Станува збор за видео на кое јасно се гледа како Меси се обидува да одбегне контакт со атрактивната манекенка која остана зачудена од неговиот однос.

Во прашање е Јеал Шелбиа која и самата го споделила видеото на својот Инстаграм профил, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

The premiere for @sirinlabs @leomessi ?

A post shared by Yael Shelbia (@yaelshelbia) on

Коронавирус