петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Синот на Роналдо е вистинско чудо во пионерите на Јувентус- 28 натпревари 58 гола (ВИДЕО)

Синот на Роналдо е вистинско чудо во пионерите на Јувентус- 28 натпревари 58 гола (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо пред две години потпиша за Јувентус, а со него во младинската школа на „старата дама“ пристигна и неговиот син Кристиано Жуниор.

Претхдоно синот на Роналдо беше дел од младинските категории на Реал Мадрид, меѓутоа со преминувањето на неговиот татко во Јувентус го продолжи својот фудбалски пат во редовите на шампионот на Италија.

Неодамна Роналдо Жуниор го прослави својот десетти роденден, а фудбалот е негова најголема љубов.

Роналдо може да биде среќен затоа што неговиот син тргнува по неговите стапки. Имено, тој во дресот на пионерите на Јувентус одигра 28 натпревари и постигна неверојатни 58 голови, додаде и 18 асистенции. На интернет се појави и видео од неговите најдобри потези.

Секако и тој како и неговиот татко на грбот го носи дресот со број седум.

Коронавирус