среда, 14. април 2021. Вести денес: 80
Во живо

Изјава на Мицкоски

home Фудбал

Синиша Михајловиќ повторно во болница

Синиша Михајловиќ повторно во болница

Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ вчера бил примен во институтот за хематологија, Серањоли поради неопходна антивирусна терапија.

Според медиумите од Италија, Михајловиќ овојпат нема да премногу долго да се задржи во болницата.

-Господинот Михајловиќ беше примен ова утро во Серањоли Институтот за да прими антивирусна терапија која е неопходна поради неговиот случај и трансплантацијата на коскена срж. Лекарскиот тим верува дека тој ќе биде кратко хоспитализиран во споредба со предходните негови посети, стои во соопштението од институтот.

Михајловиќ пред крајот на минатата година ја доби битката со леукемијата.

Dribling.mk

Коронавирус