среда, 2. декември 2020. Вести денес: 188
home Фудбал

Син ѝ игра за Реал Мадрид, а мајката мора да продава – кукли!

Син ѝ игра за Реал Мадрид, а мајката мора да продава – кукли!

Реал Мадрид ја освои Ла Лига, првпат по 2017 година и тоа заслужено. Еден од фудбалерите кои ја искористија максимално минутажата беше Федерико Валверде.

Валверде во младинските селекциите на „кралевите“ пристигна пред пет години. Сепак, и покрај тоа што настапува за шпанскиот гигант, неговото семејство не е во најдобри односи.

Соседите на Валверде раскажаа дека мајката на Федерико, Дорес Валверде мора да продава кукли за да ја надмине кризата, а во тоа се увериле и новинарите на шпански „АС“.

Валверде сезонава беше многу добар и на 33 настапи во Ла Лига запиша два гола и пет асистенции, па сигурно ќе биде важен фудбалер на „кралевите“ во следните години кои доаѓаат.

Коронавирус