понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 102
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Фудбал

Симеоне останува во Атлетико

Симеоне останува во Атлетико

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне изјави дека и следната сезона ќе остане на „Ванда Метрополитано“.

– Останувам затоа што сакам Атлетико Мадрид да оди напред. Верувам во овој тим и сметам дека имаме уште многу простро за прогрес, рече Симеоне.

Атлетико вчера ремизира со Реал Мадрид (1:1) и на седум кола пред крајот на ЛаЛига има големи 11 бода негатива зад лидерот Барселона.

– Не сум задоволен од ремито, затоа што сакавме да победиме. Сепак можевме и да загубиме, па бодот е нерешениот исход е некако најреален.

МИА

Коронавирус