вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Симеоне: Облак е најдобриот голман на светот, тој е како Меси во Барса

Симеоне: Облак е најдобриот голман на светот, тој е како Меси во Барса

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, по синоќешниот триумф над Ливерпул ги сподели своите впечатоци од изданието на голманот Јан Облак.

Атлетико победи по продолженија со 3:2, а Облак во неколку наврати го спасуваше својот тим.

– Не се сомневам дека Облакот е најдобриот голман на светот. Јан е неверојатно важен за нас, како Савиќ, Феликс, Фелипе…. Атлетико го има најдобриот голман на светот – тоа е како Меси што го има Барселона, тој го прави резултатот,изјави Симеоне.

Локални избори 2021