четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 96
home Фудбал

Симеоне: Не ја имам изгубено мотивацијата за работа со Атлетико

Симеоне: Не ја имам изгубено мотивацијата за работа со Атлетико

Тренерот на Атлетико, Диего Симеоне, по победата над Севиља во одложениот натпревар од 1. коло на Шпанското првенство (2:0), изјави дека е полн со мотивација да работи со тимот.

– Фокусирани сме на напредокот на тимот и работиме на тоа секој ден. Тренирам со ист ентузијазам како и првиот ден кога влегов во авион и реков дека сакам да го направам Атлетико најдобриот тим во Европа, изјави Симеоне за „Ас“.

Пред два дена тој од страна ИФФХС беше прогласен за најдобар тренер во изминатата декада.

Коронавирус