вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 99
home Фудбал

Силва пред продолжување на договорот со ПСЖ

Силва пред продолжување на договорот со ПСЖ

Одбранбениот фудбалер Тијаго Силва може да го продолжи договорот со Пари Сен-Жермен, објавија француските медиуми.

Триесет и петгодишниот Бразилец е подготвен да потпише договор за период од една година со можност за обновување на уште 12 месеци.

Клубот очекува да се договори со Силва за намалување на платата од 14 милиони евра годишно. Се тврди дека страните се блиски до договор.

Сегашниот договор на играчот со ПСЖ истекува на 30 јуни 2020 година.

Коронавирус