среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 96
home Фудбал

Силва: Би било убаво Манчестер сити да го купи Мбапе

Силва: Би било убаво Манчестер сити да го купи Мбапе

Фудбалерот за врска на Манчестер сити, Бернардо Силва откри кого би сакал да го види во тимот на „граѓаните“.

Килијан Мбапе. Веќе во Монако тој беше извонреден кога играв таму. Тој е и мој пријател. Ако можеме да го добиеме Мбапе, би било убаво! – рече Силва во интервју за „L’Equipe“.

Португалецот и Французинот играа заедно за АС Монако од 2015 до 2017 година.

Коронавирус