вторник, 3. август 2021. Вести денес: 7
Вонредна вест

Стивнува пожарот во Кочани: Човечки жртви нема, пет лица се во болница- огнот сè уште не е целосно изгаснат

home Фудбал

Силно невреме во Букурешт, поплавен центарот за акредитации и теренот од стадионот (ФОТО)

Силно невреме во Букурешт, поплавен центарот за акредитации и теренот од стадионот (ФОТО)
dig

Силно невреме владее попладнево во Букурешт, а дождот им создаде огромни проблеми на организаторите на само еден ден пред премиерниот дуел меѓу Македонија и Австрија.

Одложени се тренинзите и на репрезентациите откако поради проблеми со теренот по силниот дожд организаторите донесоа одлука селекциите да тренираат со најмалку еден час задоцнување.

 

 

Коронавирус