понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 46
home Фудбал

„Сигурно уживале“ – Гвардиола призна дека знаел за лудата забава на фудбалерите со 22 манакенки

„Сигурно уживале“ – Гвардиола призна дека знаел за лудата забава на фудбалерите со 22 манакенки

Пеп Гвардиола призна дека знаел и дал дозвола неговите фудбалери да направат луда забава, на која учествувале и 22 манакенки.

Сето ова се случувало по победата минатиот викенд против Астон Вила од 6:1.

-Тие често излегуваат заедно. Некогаш дома, некогаш во ресторан, а некогаш како сега. Знаев за тоа. Тоа е убаво. Драго ми е кога фудбалерите се дружат, изјави Гвардиола.

Забавата се најде на насловните страници на сите таблоиди во Англија. Тие тврдат дека во  преноќувалиштето во Чешајр биле донесени 22 Инстаграм манекенки од Италија на сесија за зближување на тимот.

Коронавирус