вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 173
home Фудбал

Што значи контроверзното правило за „итен трансфер“ во Ла Лига?

Што значи контроверзното правило за „итен трансфер“ во Ла Лига?

Tifo Football со уште една интересна и детална анализа, овојпат поврзана со трансферите во фудбалот.

Правилото за итен трансфер што го има усвоено Ла Лига е отстапка од двата редовни трансфер прозорци.

Што точно значи, зошто е контроверзно и како изгледа неговата иднина, погледнете во видеоприлогот.

Локални избори 2021