понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 20
home Фудбал

Што се случи со фудбалот за 14 години: Овој трансфер може е доказ дека нешто не е во ред со овој спорт веќе (ФОТО)

Што се случи со фудбалот за 14 години: Овој трансфер може е доказ дека нешто не е во ред со овој спорт веќе (ФОТО)

На денешен ден Диего Форлан потпиша за Виљареал каде дојде од Манчестер Јунајтед во трансфер тежок „само“ два милиони евра.

Тој таа сезона во дресот на Жолтата подморница одигра 38 натпревари и постигна 25 погодоци.

Колку само се промени за скоро деценија и пол. Пред 14 години ваков играч можело да се купи за „само“ два милиони евра, а денеска би чинел веројатно 70 милиони повеќе.