среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 177
home Фудбал

Што ќе каже Роналдо? Седорф е шест години во пензија и е подобар од него (видео)

Што ќе каже Роналдо? Седорф е шест години во пензија и е подобар од него (видео)

Кристиано Роналдо се наоѓа во самоизолација во родната Мадеира, но не престанува да тренира и да ја одржува својата форма.

Роналдо е познат како љубител на фитнесот, па испрати предизвик за останатите фудбалери. Фудбалерот на Јувентус направи 142 стомачни за 45 секунди и ја фрли ракавицата на останатите фудбалери.

Меѓутоа, набрзо неговиот предизвик беше срушен, и тоа од фудбалер кој веќе шест години е во пензија.

Легендарниот Кларенс Седорф и на 44 години е во импресивна форма, а тоа го докажа уште еднаш победувајќи го Кристиано Роналдо.

Коронавирус