недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Шпанија доби нов тренер

Шпанија доби нов тренер

Поранешниот дефанзивец на Болтон, Фернандо Хиеро е новиот тренер на шпанската фудбалска репрезентација за Светското првенство во Русија, откако на 24 часа пред почетокот шпанската федерација го отпушти Хулен Лопетеги.

Поранешниот дефанзивец на Болтон претходно беше спортски директор на националниот.

Коронавирус