понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Фудбал

Шпанците го продолжуваат шампионатот во јуни: Фудбал без навивачи

Шпанците го продолжуваат шампионатот во јуни: Фудбал без навивачи

Шпанското фудбалско првенство ќе продолжи во јуни, откако Министерството за здравство денеска даде дозвола клубовите да се вратат на тренинзи, соопшти Ла Лига.

Првенството ќе продолжи без публика.

Остануваат уште 11 кола во Ла Лига. На табелата води Барселона со 58 бода, два повеќе од Реал Мадрид.

ЕУРО 2020

Македонија