вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 162
home Фудбал

Шоу на Марадона: Се испокара со противничкиот тренер, па доби црвен картон и овации (ВИДЕО)

Шоу на Марадона: Се испокара со противничкиот тренер, па доби црвен картон и овации (ВИДЕО)

Екипата на Дорадос славеше со 1-0 против Атлетико Сан Луис во плејофот на втората мексиканска лига. Во главна улога на натпреварот беше домашниот тренер, Диего Армандо Марадона.

Во последните моменти од натпреварот Марадона заработи исклучување, бидејќи влезе во расправија со противничкиот тренер, а потоа направи и шоу за домашната публика која го поздрави со овации и аплауз додека го напушташе теренот.

 

Коронавирус