среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Шок за Рома на „Олимпико“, продолжува лошата серија на Ди Франческо

Шок за Рома на „Олимпико“, продолжува лошата серија на Ди Франческо

Рома не успеа да го совлада Киево во Рим во првиот меч попладнево во Серија „А“.

Домаќините почнаа добро, но по паузата дозволија два и гола и од 2:0, натпреварот заврши 2:2.

Резултатот го отвори Стефан Ел Шаарави во 10 минута. Во 30-тата минута, Брајан Кристанте удвои по добар пас на Џеко.

Во 52-та минута, Валтер Бирса намали со одличен удар. За 83-тата минута, Мариуш Степински ги шокираше домаќините по одличен пробив за конечни 2:2.

Така Еузебио ди Франческо продолжува со своите лоши резултати од почетокот на сезоната. „Волци“ имаат само една победа досега.

Коронавирус