понеделник, 19. април 2021. Вести денес: 80
home Фудбал

Шок за репрезентативците: Голман пронајден мртов на еден ден пред меч со Хаити

Шок за репрезентативците: Голман пронајден мртов на еден ден пред меч со Хаити

Жорзињо Питер, вториот голман на репрезентацијата на Курасао, почина во понеделникот на Хаити.

Според првите извештаи, Питер се разболел во неделата по пристигнувањето на Хаити. Заминал на доктор на лекување и се вратил во хотелот на спиење, а наредното утро го пронашле мртов.

Курасао се подготвувала да го одигра мечот од второто коло на КОНКАКАФ Лигата на Нации против Хаити, а првиот меч беше одигран во саботата кога тие славеа со 1-0.

Коронавирус